Bratislava Hot SerenadersB.H.S. & M.L. / Slovenské tango

12.06.2021 19:00

 
Slovenské tango
v podaní orchestra Bratislava Hot Serenaders & Milana Lasicu
„Slovenské tango, jasné pravidlá, slovenské tango, orchester každý hrá, slovenské tango, nevrav, že ho nemáš rád,“ spieval Richard Müller v piesni, ktorú napísal spolu s Andrejom Šebanom na album skupiny Banket Druhá doba v roku 1988. Kultový text s dávkou sarkazmu a irónie mohol vzniknúť vďaka fenoménu „slovenského tanga“, ktorý v originálnej podobe na Konvergenciách predstaví orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením Juraja Bartoša. Na koncerte, ktorého vzácnym hosťom bude aj pán Milan Lasica, zaznejú najkrajšie slovenské tangá od Ernsta Genersicha, Karola Elberta, Pavla Čádyho, Franka Zemplínskeho, Viktora Freyera, Dušana Pálku a, samozrejme, Gejzu Dusíka v pôvodných aranžmánoch tak, ako boli premierované v 30. a 40. rokoch 20. storočia. Bratislava Hot Serenaders rozhodne nehrajú „slovenské tango“ ako každý orchester, príďte sa presvedčiť.
???? VSTUPENKY pre jednotlivé podujatia (naživo aj online) sú už v predaji.
V ponuke máme aj PERMANENTKU platiacu na všetky koncerty PIAZZOLLA zakúpite tu: https://bit.ly/PIAZZOLLA_vstupenky
???? Vstup na všetky podujatia sa riadi aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Pre aktuálne informácie sledujte www.konvergencie.sk.
 
Organizátorom podujatia je Festival Konvergencie.
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri: Nadácia Slovenskej sporiteľne, Západoslovenská energetika a. s., Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.
Ďakujeme aj našim ďalším partnerom a mediálnym partnerom.
 
image